Cały czas pracuję...

Ostatnio zaangażowałem się w działania globalne. Naniesienie poprawek zanim zostanie postawiony budynek, zanim przestrzeń podzielą ścianki działowe, daje olbrzymie możliwości i ułatwia późniejszą aranżację. Trzeba pamiętać, że łatwiej coś dostawić niż wyburzyć. Oczywiście należy pamiętać też o przepisach Prawa Budowlanego. Nie wszyscy wiedzą, że garderoba musi mieć osobną wentylację. Poważnym błędem jest także usytuowanie pralki w taki sposób, że nie można z niej skorzystać. Aby nie być gołosłownym odsyłam do właściwej ustawy.

Fakty są takie, że drzwiczki pralki zazwyczaj potrzebują ok 45 cm wolnego miejsca. Aby wygodnie pralkę obsłużyć potrzebujemy co najmniej 80 cm wolnej przestrzeni przed nią. Przy pralce ładowanej od góry co najmniej 50 cm przed, ale ok 100 cm bezpośrednio nad pralką. Pociesza tylko fakt, że pralki o głębokości 60 cm to już w zasadzie przeszłość. Do domowego użytku w zupełności wystarczają pralki o głębokości 40 cm i wkładzie 7 kg.

Ale wracając do spraw bardziej estetycznych. Czy istnieje uniwersalna kolorystyka ? Nie wydaje mi się, ale można próbować dobrać podstawowe elementy tak, aby stanowiły neutralne tło. Kierując się tym rozumowaniem, przygotowane zostały mieszkania częściowo wykończone. Czy się udało, proszę ocenić samemu.


więcej zdjęć na stronie Nowego Polesia.

Oczywiście garderoba musi mieć wentylację. Jak każde pomieszczenie bez otwieranych okien.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz