Nowa Rezydencja Królowej Marysieńki - drobne poprawki

Nawet na oficjalnej stronie developera przeglądając zakładki dotyczące aranżacji wnętrz można odnieść dziwne wrażenie, że układy funkcjonalne mieszkań nie zostały do końca przemyślane. Oczywiście zależy to od bardzo wielu czynników i faktycznie czasem bardziej opłaca się zaprojektować układ "uniwersalny" który w większości przypadków nowy właściciel i tak będzie musiał niestety przerobić, niestety na własny koszt, a przecież można oszczędzić...

Warto pomyśleć na ten temat wcześniej. Większość developerów godzi się na wykonanie ścianek wg uznania nabywcy. Często jedynym warunkiem jest dostarczenie dokumentacji projektowej w określonym przez developera czasie. Odradzam jednak samodzielne zabieranie się za tego typu rysunki. Trzeba zwrócić uwagę na ogromną ilość szczegółów aby faktycznie nie pogorszyć jakości wnętrza. Mogłoby się okazać np, że w wymyśloną przez nas wnękę, pralka wcale się nie mieści, bo nie przewidzieliśmy wszystkich grubości konstrukcyjnych ściany. Dlatego warto poprosić architekta o pomoc, tak jak Ania i Michał.


Porównując te dwa rozwiązania, można dostrzec jakie wytyczne zostały wzięte pod uwagę. Przede wszystkim klienci lubią otwartą przestrzeń, dlatego kuchnia została zupełnie otwarta na salon. Przymknięcie od strony korytarza daje natomiast możliwość "ukrycia" lodówki oraz instalację piekarnika w wysokiej zabudowie. Dzięki temu stół staje się centralną częścią salonu i spaja przestrzeń funkcjonalnie i aranżacyjnie. Dobrze jest gdy umiejscowienie stołu jest wygodne. Wbrew pozorom to przy stole najlepiej utrzymuje się kontakt z pozostałymi domownikami, oraz gośćmi, ale za bardzo odbiegam w psychologię... 
Kolejną zmianą jest rezygnacja z toalety, można polemizować z tą decyzją. Osobiście uważam, że lepiej mieć zamkniętą pralnie z miejscem na suszarkę niż trzecią toaletę. Dlatego też odzyskana przestrzeń została przeznaczona na kredens (od strony przedpokoju), brodzik i wydzieloną pralnię właśnie. Standard mieszkania określamy poprzez ilość pomieszczeń pomocniczych. Garderoba, spiżarnia, pralnia to przestrzenie bez których można się obejść, jednak ich wydzielenie (jeśli mamy na to miejsce) znacząco podnosi jakość przestrzeni.
Ostatnią znaczącą zmianą jest wydzielenie szaf pomiędzy pokojami dzieci. Rozwiązanie tak oczywiste, że powinno być standardem w projektach budowlanych, zwłaszcza budynków wielorodzinnych. Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie, istnieje jeszcze kilka możliwości na ukrycie szafy. 

Przygotowanie tego typu projektu układu funkcjonalnego to najtańsza usługa z zakresu aranżacji wnętrz., moim zdaniem również najważniejsza. Zachęcam wszystkich którzy mają jeszcze czas na skorzystanie z tej oferty. Dodatkowo niewielkim nakładem pracy, a co za tym idzie i kosztów można wzbogacić dokumentację o dyspozycję elektryczną, dzięki czemu nowo kupione mieszkanie będzie w pełni dostosowane do potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz