Biuro Sprzedaży Mieszkań dla ATAL S.A.

Projektowanie przestrzeni biurowej to osobny dział aranżacji wnętrz. Oprócz prawidłowego rozplanowania funkcjonalnego istotnym elementem jest stworzenie otoczenia przyjaznego dla użytkownika. Biuro sprzedaży to dodatkowa komplikacja w której przestrzeń pracowników musi połączyć się z przestrzenią dla potencjalnych inwestorów. Choć koncepcja biura od lat się nie zmienia (cały czas chodzi o miejsce do pracy), przemianom podlega jakość otoczenia i interpretacja definicji "miejsca pracy". Wystarczy przytoczyć przykład biur w firmie Google. Wprawdzie rozwiązania tam zastosowane dla wielu inwestorów są przesadą, to jednak sukces firmy sprawił, że w jakimś sensie stały się wzorem do naśladowania. Analizując rozwiązania zastosowane w wnętrzach nowych biur można założyć, że istotnym elementem jest powiązanie aranżacji z wizerunkiem i branżą firmy. Do pełni szczęścia projektanta potrzebna jest tylko firma zainteresowana wykorzystaniem takiego tematu przewodniego.

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że jestem szczęśliwym projektantem. Z firmą ATAL, wiodącą na rynku polskim spółką z sektora deweloperskiego, współpracuję już od dłuższego czasu. Przy okazji rozwoju inwestycji mieszkaniowej zostałem wybrany do współpracy przy aranżacji nowego biura sprzedaży mieszkań. Zgodnie z założeniami inwestora i analizą współczesnych trendów w projektowaniu, miały powstać wnętrza kojarzące się z atmosferą domową. Funkcjonalne, ale jednocześnie efektowne, pod względem komfortu pracy jak i budowania wizerunku. Sprzyjające dobrym negocjacjom i zapewniające pracownikom komfort, wszak biuro to chcąc nie chcąc nasz drugi dom. Poniżej kilka ujęć zrealizowanego wnętrza.  

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie -  Rzut biura
Umiejscowienie lokalu w przyziemiu nowego budynku mieszkalnego okazało się pozornym ułatwieniem. Istniejący "mieszkaniowy" układ ścian trzeba było zaadoptować na potrzeby przestrzeni biurowej.

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Główny korytarz 
Wydzielenie odrębnych pomieszczeń z dostępem do światła dziennego skutkowało powstaniem długiego ciągu komunikacyjnego. Powstała w ten sposób niecodzienna strefa wejściowa obiecująca spełnienie marzeń o nowym mieszkaniu. Za szklaną ścianą pokój konferencyjny z domowym klimatem. 


BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Gabinet prezesa
Stonowane kolory, klasyczne meble - to niewielki pokój sprzyjający podpisywaniu najważniejszych kontraktów.

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Pokój zastępcy prezesa
Większe pomieszczenie poprzedzające gabinet z dostępem do osobnej łazienki. Biuro wielofunkcyjne ze stołem konferencyjnym przy którym można bujać w obłokach, co podobno przydaje się w trakcie twórczych spotkań.

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Pokój biurowy
Biurowa dżungla na pozór dzika i chaotyczna stonowaną zielenią mobilizuje do pracy w przyjemny relaksacyjny sposób.

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Pokój wideokonferencji
Przestrzeń ze stałą scenografią. Nieszkodliwe przekłamanie perspektywy pozwala łódzkiemu oddziałowi prowadzić rozmowy z salonu.

BSM - ATAL S.A. - Nowe Polesie - Kuchnia socjalna
Radośnie cukierkowa odskocznia od monotonnej pracy papierkowej pozwala odzyskać energię na resztę dnia.

Dziękuję kierownictwu łódzkiego oddziału firmy Atal s.a. za zaufanie i owocną współpracę. 

1 komentarz:

  1. Ja całkiem niedawno miałem okazję sprzedać mieszkanie i właśnie jestem na etapie szukania kolejnego lokum, ale w całkowicie innej lokalizacji. Mam nadzieję, ze niedługo będę mógł się już wprowadzić do nowego mieszkania i muszę powiedzieć, że jak kupno przyjdzie tak samo jak sprzedaż to będzie super.

    OdpowiedzUsuń