Bardzo mały pokój dzienny

Jak zaaranżować bardzo mały pokój dzienny ?


Nazwa salon chyba już na stałe zastąpiła nasz codzienny pokój dzienny. Choć jest krótsza i wygodniejsza w użyciu, moim zdaniem niesie ze sobą obietnicę większej przestrzeni, a co za tym idzie często przekłamuje rzeczywistość. Według Słowika języka polskiego PWN salon to «reprezentacyjny pokój przeznaczony głównie do przyjmowania gości», czy zatem bardzo mały pokój dzienny wypada nazywać salonem ?

Niezależnie od nomenklatury wyposażenie pomieszczenia wielkości 18 m² w kuchnię, stół oraz wypoczynek stanowi nie lada wyzwanie tak pod względem funkcjonalnym jak i samej dekoracji wnętrza. Poniżej przedstawiam propozycje rozwiązania funkcji.
Jak widać bardzo mały pokój dzienny już pod względem układu funkcjonalnego wymaga pogodzenia wielu kompromisów. Przedstawione rozwiązania nie uwzględniają wszystkich możliwości, z założenia wykorzystane są tylko istniejące instalacje. 

W tak małym metrażu szczególną uwagę należy zwrócić na relacje poszczególnych elementów. Najlepiej jeśli uda się zachować otwartą przestrzeń a jednocześnie uzyska się wrażenie wydzielenia poszczególnych funkcji. Efekt ten można osiągnąć na wiele sposobów. Poniżej przedstawiam moją propozycję. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz